Ką daryti pametus išmanųjį telefoną?
Išmanieji telefonai vis labiau užkariauja mūsų gyvenimus. Mes į juos pradėjome talpinti viską: nuotraukas, vaizdo įrašus, telefono numerius, svarbių susitikimų datas ar kitus įrašus. Tad kas nutiktų jei vieną dieną telefoną, pilną informacijos, pamestumėm ar pavogtų?
Kad nereikėtų to siaubo įsivaizduoti, pabandysime padėti tuo pasirūpinti iš anksto. Tereikia nusistatyti tinkamai nustatymus telefone arba parsisiųsti ir įdiegti tam skirtas programėles. O kad būtų lengviau nepasimesti nustatymuose, trumpai aptarsime nustatymų eigą populiariausiose operacinių sistemų platformose.
Jei naudojate iPhone įrenginį, jums reikės prisijungti prie „Apple ID“ paskyros, o pačiame telefone settings→iCloud→Find my iPhone ir ten belieka pažymėti ON. Savo kompiuteryje įvedate iCloud.com ir prisijungęs savo paskyroje galėsite be vargo nustatyti telefono buvimo vietą, į jį paskambinti, ištrinti duomenis ar parašyti tam tikrą tekstą.
Tiems, kas naudoja Android OS, reikės prisijungti prie „Google“ paskyros. O telefone: nustatymai→Paskyros ir sinchronizavimas→vieta, o tada Google vietovių nustatymai. Tokiu būdu telefoną bus galimą rasti, jei įrenginyje bus įjungta vietos nustatymo galimybė. Į naršyklės langą įvedus google.com/android/devicemanager ir prisijungus prie google paskyros galėsite paskambinti į telefoną (jei nebus išjungtas), užrakinti, ištrinti asmeninius duomenis ar parašyti pranešimą.
Na ir dar aptarsime, ką daryti tiems, kas naudoja Nokia įrenginius (dabar jau Microsoft). Pačiame telefone reikia pasirinkti parametrai→Rasti mano telefoną ir įjungti šią funkciją. Būtina įjungti mobilų internetą telefone. Telefoną rasite, jei į naršyklės langą įvesite windowsphone.com ir ten surinksite savo „microsoft“ sąsajos prisijungimo duomenis. Visa tai atlikę galėsite rasti savo telefoną, jį užrakinti, ištrinti duomenis ar išsiųsti tekstą.
Jei jau tai padarėte ir norite dar didesnės apsaugos, kad tik atgautumėte telefoną pametimo ar vagystės atveju, galite parsisiųsti specialias programas iš „App store“ ar „Google play“. Turint tokią programą galima fotografuoti, filmuoti, įrašinėti garsą be telefoną radusio ar pavogusio asmens žinios. Arba tokios programos kaip „iHound“ ar „Motion Alarm“, kurios skirtos tiek iOS ir Android naudotojams, skleidžia garsinius signalus arba kitais būdais neleidžia naudotis mobiliuoju telefonu.
Yra netgi tam nepritaikytų programų, kurios padėtų surasti vagį ar telefoną radusį asmenį jei šis nuspręstų pasidaryti nuotrauką ar video su jūsų dingusiu telefonu. Jei naudojate „Dropbox“, „Box“ ar „Google Drive“ ir esate įjungęs automatinį sinchronizavimą. Vos per kelias minutes jas matysite prisijungęs prie savo duomenų „debesies“.
O jei viso to nespėjote padaryti prieš pametant ar pavogiant telefoną, galite kreiptis į policiją ir į savo operatorių, kad užblokuotų telefono numerį ir patį telefono aparatą pagal IMEI kodą.
Parengta pagal www.balticmobiles.lt ir IT ir Mokslas.